Nadační fond Blues nad Bečvou

Festival Blues nad Bečvou 2023

Sobota 11. 11. 2023, 19:30

Kostel sv. Vavřince v Přerově

La Petite chansong (ČR)

Kostelní lodí se rozezní šansony na svatého Martina

Listopadovou hudební slavnost o svatém Martinu v kostele svatého Vavřince v Přerově plánuje pro město a jeho obyvatele zorganizovat Nadační fond Blues nad Bečvou ve spolupráci s Římskokatolickou farností. La Petite Chan - Song přivezou autorskou new-chansonovou tvorbu Anny Jelínkové a Richarda Mlynáře v dobře zapamatovatelném datu, jímž bude sobota 11. 11. Koncert začne v 19.30 hod., půlhodinku po skončení sobotní mše svaté.

„Vloni jsme uspořádali nultý ročník s velmi výraznou účastí a velmi pozitivním ohlasem. Jednalo se Svatomartinské jazz a blues, jak jsme minulý listopadový projekt nazvali, a letos hodláme na tento počin navázat, protože se nám díky spolupráci s přerovskou farností podařilo přitáhnout na koncerty i komunitu lidí, kteří dříve jazzové a bluesové koncerty nenavštěvovali, a vzbudit v nich zájem o kulturu a kvalitní muziku,“ uvedl předseda Nadačního fondu Blues nad Bečvou Pavel Ondrůj. Aktivitu pro zvýšení kulturní nabídky v Přerově podporuje i statutární město, díky tomu organizátoři nabídnou opět velmi kvalitní interprety, jak je již zavedeným standardem. „Nově založenou tradici tzv. Listopadové hudební slavnosti u sv. Vavřince hodláme do budoucna hýčkat a dělat vše pro to, abychom ji udrželi. V prostorách kostela totiž nabývají koncerty ještě vyšší uměleckou i duchovní hodnotu a atmosféru,“ dodala spoluorganizátorka akce Lada Galová.

La Petite chansong je česká new šansovoná kapela složená z muzikantů s bohatou hudební historií, která se věnuje výhradně vlastní tvorbě. V Přerově kapela zahraje ve složení: Anna Jelínková – zpěv, Richard Mlynář – piano a zpěv, Roman Mlynář – bicí, Petr Chrobák – saxofon a Honza Beran – basa.

Vstupenky budou v předprodeji v Městském informačním centru, nám. TGM, Přerov nebo online na www.ticketportal.cz.

Propagace
 

   

Středa 20. 9. 2023, 19:00

Farní zahrada za kostelem sv. Vavřince v Přerově

Andrea Ruilova Barzola & Folhinha Band (Ekvádor)

Ballard & Hrubý & Kučera Trio (Kalifornie, Česká republika, Berlín)

Loučení s létem ve farní zahradě, hudební slavnost nabídne latinu a rockového houslistu

Dvojkoncert ekvádorské zpěvačky a skladatelky Andrey Ruilova Barzola a známého českého houslisty Jana Hrubého rozezní farní zahradu za kostelem sv. Vavřince v Přerově ve středu 20. září. Babí léto tak nabídne po veleúspěšném červencovém koncertu Pavla Šporcla na stejném místě opět skvělou směsici kvalitní muziky. Koncerty pořádá Nadační fond Blues nad Bečvou, předprodej vstupenek již odstartoval v Městském informačním centru.

V první polovině této hudební slavnosti ovládne podium originální projekt folkrockového kytaristy, zpěváka a skladatele Jesseho Ballarda z Kalifornice, mistra českých rockových houslí Jana Hrubého a jazzového saxofonisty Joe Kučery z Berlína, jehož hru mohli Přerované slyšet v rámci loňského Svatomartinského jazz a blues přímo v kostele sv. Vavřince.

„Druhá polovina večera se ponese v temperamentním jihoamerickém duchu. Projekt ekvádorské skladatelky, zpěvačky a pianistky Andrey Ruilova Barzola nabídne ryze autorskou hudbu s vlastními texty ve stylu latinsko-amerických rytmů, inspirovaných Ekvádorem, Kubou, Brazílií a Mexikem, kde zpěvačka postupně všude žila, studovala, hrála a zpívala. Doprovodí jí Folhinha Band složený ze známých českých muzikantů: Jakub Doležal – saxofony, Jiří Šimek – kytara, Filip Spálený – baskytara, Filip Jeníček – bicí,“ pozval přerovské posluchače na hudební rozlučku s babím létem Pavel Ondrůj.

Farní zahrada za hlavním přerovským kostelem neožije hudební atmosférou letos poprvé. „V červenci jsme tam uspořádali koncert Pavla Šporcla, na který zavítaly bezmála čtyři stovky posluchačů. Není to ale první rok, kdy Nadační fond Blues nad Bečvou pořádá hudební aktivity ve spolupráci s přerovskou farností. V minulosti to byl například koncert Václava Hudečka, vloni Svatomartinské jazz a blues,“ vzpomněla Lada Galová.

Vstupenky na zářijový dvojkoncert jsou k dispozici v předprodeji Městského informačního centra na nám. TGM nebo on-line na www.ticketportal.cz. Cena vstupenky v předprodeji je 290 Kč, 350 Kč poté na místě. „Kapacita farní zahrady, stejně jako kostela sv. Vavřince v případě nepříznivého počasí, je omezená, takže neváhejte s rozhodnutím,“ vyzval návštěvníky Pavel Ondrůj. Začátek koncertu bude v 19 hodin.

Fotografie
Propagace
   

Sobota 20. 5. 2023, 19:30

Restaurace Pivovar v Přerově

SAX & CRIME (Rakousko)

SAX & CRIME přivezou fúzi jazzového šansonu a vídeňského kabaretu se špetkou rapu

Jarní série festivalu Blues nad Bečvou nabídne v sobotu 20. května zajímavou hudební show. Projekt SAX & CRIME rakouských muzikantů Haralda Kräutera a Thomase Vigla stojí na fúzi neuvěřitelného koncertního nasazení, rapu, jazzu, reggae, kabaretu, parodie ikon světového rocku, šansonu a špetky sebeironie. Saxofonista legendárních Tres Hombres Harald Kräuter a jeho projekt Sax & Crime, který lze vzdáleně označit jako jazzový šanson, přijíždí v duu s Thomasem Viglem, který zahraje na kytaru, baskytaru, mašinky a oba se společně postarají o pořádnou show.

Vzpomínáte na saxofonistu Tres Hombres? Na pódiu stojí neskutečně charismatický lídr, kšandy a popruh od saxofonu se zařezávají do nahého těla a boty jsou někde odkopnuty. Tak takový je dodnes Harald Kräuter, který si bláhově myslel, že pověsí vyčerpávající muzikantskou profesi na hřebík. Ale kdepak, Harald je zpět se svým projektem Sax & Crime, v němž s ním hraje na kytaru a zpívá jeho přítel Thomas Vigl, který si kdysi pár sezón zahrál na baskytaru u již zmiňovaných Tres Hombres.

„Tvorbu rakouského dua Sax & Crime lze vzdáleně označit jako tzv. jazzový šanson. Stojí na fúzi neuvěřitelného koncertního nasazení, parodie nedotknutelných pop-kulturních ikon, kabaretních vídeňských popěvků, funku, rapu a špetky (sebe)ironie. Vynikající live show, kterou je velmi těžké popsat slovy, ale nutné zažít osobně!“ zve na koncert do restaurace Pivovar předseda pořádajícího Nadačního fondu Blues nad Bečvou Pavel Ondrůj.

Propagace 
 

 

Úterý 14. 3. 2023, 19:00

Restaurace Pivovar v Přerově

Three For Silver (USA)

přiveze tradiční americkou hudbu - jde o směs folku, blues, country, americany, klezmeru a roots music, zazpívanou mimo jiné zpěvákem a basistou s hlasem Toma Waitse. „Jeho stylový chraplák vyvažuje křišťálově čistý hlas akordeonisty. Kapelu v triu doplňuje velmi dobrá houslistka,“ zve fanoušky předseda pořádajícího Nadačního fondu BnB. Informace o kapele Three For Silver

The Tazers (JAR)

přivážejí z jižní Afriky psychedelicko rockovou muziku. Kapela ve složení kytara, basa, bicí a zpěvy byla v posledních pěti letech extrémně aktivní, mj. vydala tři EP a jedno LP a odehrála všechny hlavní hudební festivaly, které jih afrického kontinentu může nabídnout. The Tazers byli nominováni na Nejlepší rockové album v roce 2020 organizací South African Music Awards a získali několik filmových cen za své hudební video Plastic Kids. Hudební ukázka - video Plastic Kids

Fotografie
 
Propagace, média