Nadační fond Blues nad Bečvou

Festival Blues nad Bečvou 2023

Sobota 20. 5. 2023, 19:30

Restaurace Pivovar v Přerově

SAX & CRIME (Rakousko)

SAX & CRIME přivezou fúzi jazzového šansonu a vídeňského kabaretu se špetkou rapu

Jarní série festivalu Blues nad Bečvou nabídne v sobotu 20. května zajímavou hudební show. Projekt SAX & CRIME rakouských muzikantů Haralda Kräutera a Thomase Vigla stojí na fúzi neuvěřitelného koncertního nasazení, rapu, jazzu, reggae, kabaretu, parodie ikon světového rocku, šansonu a špetky sebeironie. Saxofonista legendárních Tres Hombres Harald Kräuter a jeho projekt Sax & Crime, který lze vzdáleně označit jako jazzový šanson, přijíždí v duu s Thomasem Viglem, který zahraje na kytaru, baskytaru, mašinky a oba se společně postarají o pořádnou show.

Vzpomínáte na saxofonistu Tres Hombres? Na pódiu stojí neskutečně charismatický lídr, kšandy a popruh od saxofonu se zařezávají do nahého těla a boty jsou někde odkopnuty. Tak takový je dodnes Harald Kräuter, který si bláhově myslel, že pověsí vyčerpávající muzikantskou profesi na hřebík. Ale kdepak, Harald je zpět se svým projektem Sax & Crime, v němž s ním hraje na kytaru a zpívá jeho přítel Thomas Vigl, který si kdysi pár sezón zahrál na baskytaru u již zmiňovaných Tres Hombres.

„Tvorbu rakouského dua Sax & Crime lze vzdáleně označit jako tzv. jazzový šanson. Stojí na fúzi neuvěřitelného koncertního nasazení, parodie nedotknutelných pop-kulturních ikon, kabaretních vídeňských popěvků, funku, rapu a špetky (sebe)ironie. Vynikající live show, kterou je velmi těžké popsat slovy, ale nutné zažít osobně!“ zve na koncert do restaurace Pivovar předseda pořádajícího Nadačního fondu Blues nad Bečvou Pavel Ondrůj.

Propagace 
  

Úterý 14. 3. 2023, 19:00

Restaurace Pivovar v Přerově

Three For Silver (USA)

přiveze tradiční americkou hudbu - jde o směs folku, blues, country, americany, klezmeru a roots music, zazpívanou mimo jiné zpěvákem a basistou s hlasem Toma Waitse. „Jeho stylový chraplák vyvažuje křišťálově čistý hlas akordeonisty. Kapelu v triu doplňuje velmi dobrá houslistka,“ zve fanoušky předseda pořádajícího Nadačního fondu BnB. Informace o kapele Three For Silver

The Tazers (JAR)

přivážejí z jižní Afriky psychedelicko rockovou muziku. Kapela ve složení kytara, basa, bicí a zpěvy byla v posledních pěti letech extrémně aktivní, mj. vydala tři EP a jedno LP a odehrála všechny hlavní hudební festivaly, které jih afrického kontinentu může nabídnout. The Tazers byli nominováni na Nejlepší rockové album v roce 2020 organizací South African Music Awards a získali několik filmových cen za své hudební video Plastic Kids. Hudební ukázka - video Plastic Kids

Fotografie
 
Propagace, média