Nadační fond Blues nad Bečvou

Kytarový rekord 2023

Sedmý ročník pokusu o kytarový rekord v Přerově

Pondělí 1. května 2023

Sedmý ročník pokusu o kytarový rekord v Přerově se uskuteční v pondělí 1. května odpoledne na hradbách. Kytarovou exhibici pořádá jako každoročně Nadační fond Blues nad Bečvou za podpory Kulturních a informačních služeb města Přerova, statutárního města Přerova, Olomouckého kraje a dalších partnerů.  Tématem letošního kytarového rekordu budou známé filmové písně.  

Zájemci, kteří se chtějí účastnit rekordu, se mohou hlásit na stránkách www.bluesnadbecvou.cz, kde najdou akordy, noty a tabulatury plánovaných skladeb, které na hradbách zazní. „Navzdory neveselé době jsme zvolili veselé skladby, protože chceme parkán rozeznít povzbudivou atmosférou. K té mimo jiné přispěje i pěvecký sbor Vocantes pod vedením sbormistra Michala Sabadáše,“ řekl k výběru písní organizátor akce Pavel Ondrůj.

Vedle klasické Hendrixovky Hey Joe, spjaté s rekordem od prvního ročníku, zazní například i píseň Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, kterou organizátoři zvolili jako symbolickou poctu k osmdesátinám Václava Neckáře.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:
www.bluesnadbecvou.cz/kytarovy-rekord-2023/#prihlasovaci-formular

 

Nominace na Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury

Nadační fond Blues nad Bečvou byl se svou již tradiční akcí Kytarový rekord na hradbách nominován na Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2022 v kategorii Cena veřejnosti. Ze šesti desítek nominací, které kraj obdržel, hodnoticí komise vybrala devět kandidátů na ocenění a desátého výherce má možnost zvolit sama veřejnost prostřednictvím internetového hlasování. Nadační fond můžete do konce března podpořit svým hlasem.


HLASUJTE NA PORTÁLU CENY OLOMOUCKÉHO KRAJE: https://cenykraje.cz/rocnik/2022-kultura  


 
 

Seznam skladeb pro kytarový rekord 1. 5. 2023

 
1. Oliver Twist
2. Severní vítr
 • Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák (v tónině C dur)
 • Akordy | Audio/video
 • oproti originálu celá píseň zůstává v tónině C dur
3. Jednou mi fotr povídá
4. Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě
 • Václav Neckář (v tónině D dur)
 • Lehčí verze: akordy - v druhé polovině se zvyšuje o půltón na Dis – možno použít kapodastr na 1.pole a zůstat v D.
 • Těžší verze: akordy
 • Audio/video
5. Hey Joe
6. Let The Sunshine in

Z akce mohou být pořizovány fotografie či videa pro zpravodajské, reportážní a propagační účely.


Propagace
Propagační materiály:
Propagace v médiích:
 • Kytarový rekord na hradbách se uchází o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje (Zdroj: https://www.prerov.eu)
 • VIDEO ze 6. ročníku: Válka je vůl! Kytarový rekord přilákal na přerovské hradby stovky lidí (Zdroj: https://prerovsky.denik.cz) • Přihlašovací formulář

  Vyplňte potřebné údaje a odešlete. Vyplnění polí označených * je nutné pro úspěšné odeslání přihlášky a její zpracování.

  Odesláním formuláře udělujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů pro potřeby evidence účastníků Nadačním fondem Blues nad Bečvou během akce. Vaše osobní údaje: jméno, příjmení, e-mail a věková kategorie nejsou po skončení akce Nadačním fondem Blues nad Bečvou dále nijak zpracovávány ani uchovávány v žádné formě.


  * Druh kytary na kterou budete hrát?


  * Vaše věková kategorie?

  Pokud máte potíže s odesláním formuláře, odešlete údaje na e-mail info@bluesnadbecvou.cz